Звіт в.о. керівника апарату Господарського суду Сумської області Олександра Лебедя за 2022 рік

Вступ

Відповідно до Типового Положення про апарат суду, керівник апарату звітує перед зборами суддів за належне організаційне забезпечення суду, суддів і судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу суду, автоматизованого розподілу справ між суддями, за належний рівень службової та трудової дисципліни в апараті суду.

У звіті висвітлено основні види діяльності, здобутки, та проблеми апарату Господарського суду Сумської області у 2022 році.

Робота суду у 2022 році здійснювалась в умовах збройної агресії з боку росії та дії правового режиму воєнного стану. З 23.03.2022 по 23.04.2022 територіальна підсудність Господарського суду Сумської області була змінена. Частина працівників працювала в умовах простою. Частина переміщувалась за межі області та країни, перебуваючи у відпустці.

Робота суду здійснюється в умовах майже щоденних повітряних тривог, планових та аварійних відключень електропостачання.

При цьому робота суду не припинялась, вживались заходи щодо збереження приміщення та обладнання суду, будівля знаходилась під постійною охороною, після відновлення підсудності робота продовжена в повному обсязі.

Фінансування поточних видатків, враховуючи видатки на оплату праці, було суттєво обмежено. Службовий автотранспорт фактично не використовувався. З у червні-серпні 2022 року у Господарського суду Сумської області були відсутні кошти для здійснення поштових відправлень. Відправка посилок здійснювалась протягом року за договором Укрпошта-Стандарт, який не потребує передоплати.

  1. Забезпечення здійснення судового процесу.

Протягом 2022 року суддями Господарського суду Сумської області було розглянуто 1522 справи, заяви, у тому числі із винесенням рішень - 529. Загальна кількість постановлених судових рішень, які підлягають оскарженню – 2221.

Кількість розглянутих справ протягом 2022 року в порівнянні 2021 роком зменшилась на 28,70%.

Забезпечено проведення 2173 судових засідань (761 судове засідання в режимі відеоконференції з використанням підсистеми відеоконференцзв’язку ЄСІТС, з них: з іншим судом - 232, з учасниками справ, які знаходяться поза межами суду з використанням власних технічних засобів – 529);

- записано 325 робочих копій фонограм судових засідань та 3 копії дисків на вимогу учасників судового процесу; Кількість записаних дисків суттєво скоротилась після затвердження 06.06.2022 Інструкції щодо роботи з технічними засобами фіксування судового засідання, де основним способом фіксації визначено сервіс ВКЗ.

- надійшло вхідних по судовим справам – 9704, з них: КДМ та судових справ – 3436 (із них: з інших судів (за підсудністю) - 21, позовних заяв – 669, позовних заяв поданих прокурором – 68, заяв про видачу судового наказу – 344, заяв про визнання банкрутом – 54, позовних заяв в межах справ про банкрутство – 8, заяв про забезпечення позову (до подачі позовної заяви) – 5), інших вхідних документів - 6268;

- оформлено для видачі та/або направлення, учасникам судового процесу, 6464 судових рішень;

- сума коштів на поштові послуги склала 420093,84 грн.

- пронумеровано, прошито та оформлено 1169 судових справ, які знаходились на розгляді у суддів;

Протягом 2022 року надіслано:

  • справ до апеляційної інстанції 218;

  • касаційної 46

  • листів поштою 4685;

  • e-mail 3462;

  • нарочно 892.

Також для надсилання та отримання документів використовується кабінет суду в системі Електронний суд.

Моніторинг сплати судового збору проводився систематично.

У 2022 році за розгляд заяв (скарг) Господарським судом Сумської області сплачено 19 052 033 грн судового збору. За ухвалами суду повернуто судового збору на суму 2 113 128 грн (приблизно ¾ СЗ надійшло у ІІ півріччі).

Для порівняння у 2021 році за розгляд заяв (скарг) Господарським судом Сумської області сплачено 16 525 889 грн судового збору.

Постійно здійснюється контроль за судовими справами, у яких ухвалено рішення щодо стягнення судового збору на користь держави. Такі справи передаються до архіву суду тільки після долучення до матеріалів справи документів про зарахування відповідних сум до спеціального фонду державного бюджету або про неможливість виконання судового рішення в цій частині.

АСДС передбачено встановлення на процесуальних документах ознаки виконавчого документа.

Визначена відповідальна особа контролює своєчасність та повноту повідомлень про виконання судового рішення. У разі неодержання повідомлення про виконання судового рішення він доповідає про це головуючому судді, який вживає необхідних заходів.

Кожного місяця до ДСА України направляється звіт про стягнення коштів в дохід державного бюджету, а кожного кварталу – звіт про справляння, звільнення від сплати та повернення судового збору.

До Єдиного державного реєстру судових рішень https://reyestr.court.gov.ua/ внесено 5832 судових рішення Господарського суду Сумської області. Вносяться також відсутні рішення попередніх років.

  1. Забезпечення належного функціонування автоматизованої системи документообігу суду.

Апаратом суду забезпечено своєчасне внесення інформації до автоматизованої системи документообігу суду щодо реєстрації вхідної, вихідної кореспонденції суду, об’єктивний та неупереджений розподіл судових справ між суддями з додержанням принципу випадковості, з урахуванням завантаженості та спеціалізації кожного судді; своєчасність та правильність заповнення обліково-статистичних карток судових справ та матеріалів; збереження електронних копій матеріалів справ.

Програма Документообіг спеціалізованого суду оновлена до версії 1.40.0.

На адресу ДСА України та Державного підприємства «Інформаційні судові системи» направлялися листи з проханням роз’яснити проблемні питання, що виникали у роботі суду:

щодо відновлення після технічного збою внаслідок кібератак;

щодо внесення змін в адміністративну частину сайту з метою оптимізації роботи суду;

щодо результатів проведення контрольних заходів в частині вивчення електронних баз судів.

Потягом 2022 року господарським судом було складено та надіслано до ДСА України та судів вищих інстанцій статистичні звіти про роботу суду за формами 1-МГС, 1-Г, та інші звіти.

З моменту оголошення воєнного стану було обмежено доступ до більшості державних реєстрів. Протягом року доступ відновлено повністю або частково.

Права повного доступу до ЄДРСР надані начальнику відділу аналітичної роботи та аналізу застосування судової практики.

06 червня 2022 затвержено нову інструкцію щодо роботи з технічними засобами фіксування судового засідання. Відповідно до неї, основним засобом фіксування судових засідань визначено підсистему відеоконференцзв’язку (ВКЗ). Застосування іншого програмного забезпечення (напр. системи Акорд) допускається у разі неможливості застосування ВКЗ.

Система ВКЗ передбачає зберігання записів засідань у централізованому сховищі, не потребує перезапису на робочі та резервні оптичні диски. У перші тижні роботи система ВКЗ працювала вкрай нестабільно. Фіксувались різноманітні технічні збої від проблем з відображенням учасників до відсутності здійсненого запису засідання. Адміністратор випустив кілька оновлень цього сервісу та повідомив про збільшення технічної потужності.

14 червня 2022 року ДСА затвердила Положення про Єдиний державний реєстр виконавчих документів. Положення передбачає внесення до реєстру всіх виконавчих документів, які створюються судом у вигляді реєстраційної картки, можливість автоматизації процесів пред’явлення документу до виконання тощо. Положення набирає чинності через 30 днів з дня публікації повідомлення про початок роботи Реєстру. Оновлена версія ДСС передбачає необхідність встановлення ознаки виконавчого документа на відповідні судові рішення та ухвали.

25.01.2022 ВРП затвердила зміни до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, доповнивши його розділом «Особливості автоматизованого розподілу судових справ». Набрання чинності змінами неодноразово відтерміновувалось.

Електронний суд

Протягом 2022 року через підсистему «Електронний суд» до господарського суду надійшло 880 документів, з них: 101 позовна заява, 279 – КДМ, 490 інших вхідних документів. Було відмовлено у реєстрації 10 документів (пошкоджені, надіслані іншому адресату).

Для порівняння протягом 2021 року надійшов 271 документ, з них: 51 позовна заява.

В зв’язку з запровадженням даної підсистеми виникла потреба у роздрукуванні матеріалів, що надходять в ній, і на даний час це призвело до збільшення витрат з використання паперу та обсягів заправки картриджів (деякі позовні заяви містять до 500 аркушів).

Аркушепротяжні сканери призначені для швидкого сканування документів великих обсягів фактично відпрацювали свій ресурс.

З січня 2022 року здійснюється повне сканування всіх поданих у судових справах документів. У скануванні постійно задіяний один судовий розпорядник та, за потреби, працівник відділу ІТЗ. Цього недостатньо, для системної роботи з організації сканування потрібна допомога секретаря СЗ відповідального за ВКЗ. Зараз така особа фактично відсутня.

У період призупинення поштових відправлень проводилась робота щодо підписки учасників справ, які не мають електронного кабінету, на отримання судових рішень електронною поштою.

У період відсутності загального доступу до ЄДРСР інформація про ухвалені процесуальні документи оприлюднювалась на інформаційних ресурсах суду у вигляді електронних таблиць.

3. Забезпечення людськими ресурсами та управління персоналом.

Згідно із затвердженою на 01.12.2022 року структурою та штатним розписом Господарського суду Сумської області, штатна чисельність становить 92 посади, з яких:

суддів –14 посад, фактична чисельність - 10;

помічників суддів – 14 посад, фактична чисельність – 10 (враховуючи помічника голови суду) ; помічник заступника голови суду – 1 посада вакантна;

державних службовців – 52 посади фактична чисельність - 41;

працівників, які виконують функції з обслуговування – 3 посади (фактично 2);

робітників – 6 посад (фактично - 4).

Фактична чисельність станом на 01.01.2023 року складає 67 осіб (з них 4 у відпустці по догляду, 1 – мобілізований).

Середній вік працівників Господарського суду Сумської області становить – 44 роки, зокрема, середній вік суддів – 46 років, помічників судді - 40 років, державних службовців – 42 роки.

Вік найстаршого працівника апарату суду – 71 рік, наймолодшого – 22 роки. Найстаршому державному службовцеві – 62 роки, наймолодшому – 22 роки. Найстаршому помічникові судді – 44 роки, наймолодшому - 33 роки.

З 67 суддів та працівників апарату, які станом на 01.07.2022 працюють у Господарському суді Сумської області, 82,1% (55 осіб) жінок та 17,9 % (12 осіб) чоловіків. 

Протягом року здійснювалось внутрішнє навчання по групам працівників апарату щодо новел законодавства, інструкції з діловодства, фіксування судового процесу, пожежної безпеки та охорони праці, надання першої домедичної допомоги тощо.

У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та введенням в Україні воєнного стану відповідно до Закону України від 24.02.2022 №2102-ІХ «Про затвердження Указу Президенту України «Про введення воєнного стану в Україні» та зміною територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану відповідно до розпорядження Верховного Суду від 22.03.2022 №12/0/9-22 для суддів та працівників апарату суду був встановлений простій з 23 березня 2022 року по 23 квітня 2022 року.

У відпустці без збереження заробітної плати перебуває 3 працівників апарату.

Рух кадрів

Протягом першого півріччя 2022 року прийнято на роботу 3 працівників: Барадакова О.М. на посаду старшого інспектора відділу документального забезпечення та контролю (канцелярії), П’янтківський А.П. на посаду секретаря судового засідання, Молодецька В.О. на посаду помічника судді за строковим трудовим договором на період до виходу основного працівника через процедуру звільнення з посади секретаря судового засідання.

В липні 2022 року поновлена на посаді судді Господарського суду Сумської області Рунова (Больбіт) В.В., яка в березні 2019 року була відрахована зі штату суду.

У другому півріччі 2022 року звільнені за угодою сторін секретар судового засідання Данілова Т.А., прес-секретар суду Фільченко М.В., секретар судового засідання Мітіна Н.М., завідувач архівом Ольшанська Н.М., старший інспектор відділу документального забезпечення та контролю Іванющенко Н.Г., завідуючий господарства Остапенко О.Г., прибиральник службових приміщень Самойленко О.І, водій автотранспортних засобів Циганій П.М. та увільнений у зв’язку з призовом на військову службу по мобілізації, на особливий період секретар судового засідання П’янтківський А.П.

Старший інспектор відділу документального забезпечення та контролю (канцелярії) Бардакова О.М. була звільнена з посади старшого інспектора відділу документального забезпечення та контролю (канцелярії) та призначена на посаду секретаря судового засідання, призначені на посаду секретаря судового засідання Щербак Н.М., та Балицький В.В., прийнята прибиральником службових приміщень Савченко В.В.

В зв’язку зі змінами в структурі та штатному розписі, 11 держслужбовців були звільнені за угодою сторін та призначені на посади головних спеціалістів до призначення переможців конкурсу або до спливу 12-ти місячного строку припинення чи скасування воєнного стану.

На даний момент канцелярія працює у суттєво скороченому штаті – фактично відсутні працівники на 3 штатних посадах.

Відділ закупівель та управління майном також працює не в повному складі. Звільнився водій, відбулась заміна завідуючого господарством. на тривалому лікарняному перебував старший інспектор, є інші вакантні посади.

Відсутній «резерв» секретарів судового засідання, що ускладнює заміну у випадку відсутності спеціаліста. Закріплення секретаря СЗ за напрямком роботи щодо організації ВКЗ з іншими судами здійснено формально, оскільки цей секретар також закріплений за суддею. За суддями, які не здійснюють правосуддя секретарі СЗ не закріплені.

Організаційно-розпорядча робота

За 2022 рік службою управління персоналом підготовлено 35 наказів голови суду з основної діяльності та 33 накази в.о. керівника апарату з основної діяльності, якими регламентується роботу суду, також було підготовлено і винесено 19 наказів голови суду та 206 наказів в.о. керівника апарату з питань кадрів, а саме: щодо встановлення премій, надбавок, виплати матеріальної допомоги, прийняття звільнення та переведення працівників; 94 наказів голови суду та 256 наказів в.о. керівника апарату про надання відпусток.

Також було підготовлено 9 наказів голови суду та 2 накази в.о. керівника апарату про відрядження, 7 наказів голови суду, 46 наказів в.о. керівника апарату про надання відпусток без збереження заробітної плати відповідно до ст. 25, 26 Закону України "Про відпустки" на період дії воєнного стану та карантину і надання відпусток без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного та 6-річного віку.

Усього підготовлено 707 наказів, в тому числі: 164 накази голови суду та 543 накази в.о. керівника апарату.

Протягом року готуються та надаються щомісячні, квартальні, піврічні, річні звіти про чисельність, склад та рух кадрів. Також квартальні звіти щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації суддів та працівників апарату суду, забезпечення житлом, штатної та фактичної чисельності суддів, чисельності та руху державних службовців.

Спеціалістами відділу управління персоналом здійснюється ведення табелю в автоматизованій системі документообігу суду, табелю обліку робочого часу працівників суду.

В день надання паперового лікарняного або надання е-лікарняному статусу «готовий до сплати» листок тимчасової непрацездатності або службова записка до е-лікарняного передані комісії із соціального страхування для нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності (опрацьовано три паперових листки непрацездатності та 81 е-лікарняний).

Здійснюється мобілізаційна робота.

4. Забезпечення фінансовими ресурсами та матеріально-технічне забезпечення

Кошти затверджені кошторисом на утримання Господарського суду Сумської області на 2022 рік по загальному фонду КПКВ 0501020 – 24198031,00 грн. Кошти затверджені кошторисом по спеціальному фонду КПКВ 0501020 – 5375000,00 грн.

Згідно кошторису на 2022 рік розподіл поточних видатків Господарського суду Сумської області складає:

грн

Показники

Загальний фонд

Спеціальний фонд

Суддівська винагорода

11 764 800,00

-

Заробітна плата

10 222 080,00

-

Предмети, матеріали, обладнання та інвентар

230200,00

231600,00

Оплата послуг (крім комунальних)

227600,00

151700,00

Видатки на відрядження

-

600,00

Оплата теплопостачання

76000,00

458400,00

Оплата водопостачання та водовідведення

-

16700,00

Оплата електроенергії

330051,00

22700,00

Оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг (вивіз ТПВ)

-

8400,00


Станом на 01.01.2023 існує кредиторська заборгованість по КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» – це придбання марок на суму 128846,50 грн та КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» оплата за надані послуги з обслуговування програмного забезпечення системи «IS-pro» на суму 12704,00 грн. Договори на придбання марок та оплату послуг програмного забезпечення системи «IS-pro» зареєстровані в ГУДКСУ у Сумській області
в 2022 році, але так як ці платежі відносяться до видатків третьої черги відповідно до п.19 постанови КМУ від 09.06.2021 №590, оплата не була здійснена вчасно.

За 2022 рік було використано (загальний+спеціальний фонд)

Показники

Затверджено
на 2022р. (кошторис)

Касові видатки (використано)

Предмети, матеріали, обладнання та інвентар

461800,00

332692,78

з них:

марки


347 474,50

обкладинки для зшивання документів


8500,00

папір


68640,00

Оплата послуг (крім комунальних), з них

379300,00

366523,90

Оплата послуг з інформатизації


228023,04

Оплата послуг з обслуговування протипожежної сигналізації


14760,00

Оплата послуг маркувальної машини


20523,08

Послуги з перезарядки картриджів


17780,00

Послуги зв’яку (телефон)


21550,00

Поштові послуги (Укрпошта «Стандарт», «Документ»)


10699,60

Послуги страхування


1651,00

Поточний ремонт комп. техніки


9590,00

Перезарядка вогнегасників


7721,00

Поточний ремонт с-ми водопостачання


1985,00

Поточний ремонт автомобіля


11871,18

Поточний ремонт металодетектора


2880,00

Підготовка до опалювального сезону


14197,00

Протягом року у суду неодноразово виникали проблеми з розрахунками за надані комунальні послуги (водопостачання та водовідведення, теплопостачання), послуги пошти, зв’язку та інші послуги через відсутність щомісячних надходжень згідно плану фінансування по спеціальному фонду бюджету КПК 0501020.

Також нормальне функціонування роботи суду порушувалось через відсутність надходжень згідно помісячного плану фінансування по спеціальному фонду бюджету КПК 0501020 на придбання конвертів, марок, паперу, обкладинок справ тощо.

У 2022 році укладено (у т.ч. продовжено дію) 35 договорів з метою безперебійної роботи суду, зокрема:

  • Постачання теплової енергії (для потреб опалення) на суму 534,6 тис. грн;

  • Постачання електричної енергії – 186,9 тис. грн;

  • Розподіл електричної енергії – 69,7 тис. грн.;

  • Водопостачання та водовідведення – 16,6 тис. грн;

  • Вивіз сміття – 8,2 тис. грн.;

  • Телефонія та Інтернет – 25,7 тис. грн.

  • Поштові послуги та марки – 347,5 тис. грн;

  • Заправка та відновлення картриджів, ремонт комп. техніки – 31,2 тис. грн.;

  • Послуги з інформатизації (ІСС, КЕП, супровід ПЗ бух.обл.) – 239,8 тис. грн;

  • Обслуговування засобів пожежної безпеки – 22,6 тис. грн;

  • Підготовка до опалювального сезону 14,2 тис. грн;

  • Обкладинки справ на 8,5 тис. грн (1000 шт. – 50 % потреби);

  • Клей, скотч, папір – 74,3 тис. грн 50 % потреби

Організовано 2 переговорні процедури закупівлі (марки та теплова енергія) та 1 спрощену закупівлю без застосування Порядку їх проведення, а також одну процедуру відкритих торгів на закупівлю електроенергії на 2023 рік. Закриті та оприлюднені звіти про виконання 7 договорів про закупівлю.

Оновлено положення про уповноважену особу з питань публічних закупівель.

Враховуючи ситуацію, що склалася, вжито заходи щодо економії, а саме:

  • проводиться постійна робота щодо економного використання електроенергії та води;

  • суттєво зменшено обсяги видачі паперу та інших ТМЦ;

  • не використовується службовий транспортний засіб.

Продовжується робота щодо заміни ламп на енергозберігаючі.

Здійснюється сортування побутового сміття. Встановлені урни для паперу, а також для роздільного збору пластику, скла і металу. Зібраний папір разом з архівними документами, які підлягають знищенню, передається на повторну переробку.

Господарські питання

Проведено інструктажі з пожежної безпеки та електробезпеки.

Працівниками здійснювалися поточні роботи сантехнічного, електричного обладнання. Проведено технічний огляд дверей та дверних замків.

Належна увага приділяється утриманню приміщення суду та прилеглої території. Здійснюється прибирання із дотриманням вимог санітарної гігієни приміщень та прилеглої території.

Забезпечувалось щоденне (крім днів бойових дій у місті) санітарне оброблення/прибирання туалетних кімнат з використанням дезінфекційних засобів, а також ретельне прибирання місць загального користування (при тому, що з квітня фактично прибирання здійснюється 1 прибиральницею).

Взято участь у комісійному огляді стану адміністративної будівлі та прилеглої території. За результатом якого вжито заходів щодо виправлення пошкодженого козирку над кондиціонерами ліворуч від головного входу, встановлено сітку, що блокує доступ птахів на них.

Прийнято активну участь у митті вікон залів засідань суду та очищення фасаду будівлі від бруду завданого птахами.

Проведено обрізку дерев (сухого гілля) по території суду, а також на прилеглій території за запитом до Департаменту інфраструктури міста щодо обрізки/видалення дерев поблизу території суду та за межами відповідальності суду. Неодноразово направлялись запит до КМ «Міськводоканал» Сумської міської ради з питань визначення та усунення причин руйнування асфальтного покриття на проїзній частині біля тротуару суду.

Протягом року з побутових електроприладів вийшли з ладу холодильник та мікрохвильова піч, оскільки кошти на проведення капітальних та поточних ремонтів фактично відсутні то більшість дрібного ремонту здійснюється працівниками відділу, відчувається брак сантехнічного приладдя, господарських товарів.

Енергозабезпечення

З початком суттєвого дефіциту електроенергії, в приміщенні суду почали застосовуватись планові та аварійні відключення.

З метою забезпечення безперебійного живлення суду як об’єкту критичної інфраструктури були направлені запити до обласної військової \ цивільної адміністрації та Сумиобленерго. Суд включено до переліку об’єктів електроживлення яких є пріоритетним. Але за інформацією Сумиобленерго вилучення будівлі суду зі схеми планових відключень неможливо реалізувати технічно через інженерні особливості електропостачання.

Продовжується пошук шляхів вирішення проблем електропостачання.

Направлені звернення щодо потреби у резервному джерелі живлення (генератор) до ДСА, РСУ.

Розраховано потребу в електропотужності та орієнтовні витрати для різних варіантів роботи від резервного живлення всієї будівлі через переключення в електрощитовій до Забезпечення роботи лише серверного обладнання (АСДС) та роботи локальної мережі, доступу до Інтернет. Канал зв’язку дозволяє суду отримувати інтернет за відсутності електроенергії, але для використання сигналу необхідно забезпечити живлення обладнання локальної мережі.

Організовано аварійне освітлення холу від АКБ. Замінено джерела живлення у системі пожежної сигналізації та сервері.

Існує необхідність придбання ліхтарів та джерел безперебійного живлення.

Цивільний захист

Власними силами дообладнано найпростіше укриття, яке знаходиться в підвальному приміщенні суду: забезпечено місцями для сидіння, шанцевим інструментом, водою, ліхтарем, забезпечено прийом сигналу wi-fi тощо.

Укомплектовано аптечку найнеобхіднішими препаратами (знаходиться у залі ВКЗ).

Затверджено порядок дій при оголошенні повітряної тривоги.

Здійснюються заходи щодо формування плану забезпечення безперебійної діяльності суду.

Підготовлено проекти документів з питань цивільного захисту.

Створено запас матеріалів для організації захисту/зміцнення приміщення: дошки, фанерні щити, плівка.

Забезпечено постійний запас технічної води.

Оплата праці

По КЕКВ 2111 «Заробітна плата» на 2022 рік було виділено кошторисних призначень в сумі 10 217 600 грн, але в квітні згідно довідок про зміни до кошторису на 2022 рік ця сума була зменшена на 1 021 800 грн. Це кошти були повернуті у грудні, що дозволило виплатити мат. допомогу на вирішення соціально-побутових питань.

В цілому за 2022 рік відсоток доплат склав 30%, премій – 5%.

З травня по жовтень 2022 року жодних стимулюючих виплат працівники апарату не отримали. Постійно зберігалась загроза утворення боргу навіть на оплату обов’язкової частини ЗП працівників апарату.

За минулий рік фактично вирішена проблема накопичення невикористаної частини відпустки у працівників апарату. Відпустки використовувались при виїзді працівників за межі міста, а також відсутність невикористаної відпустки була умовою призначення на посади головних спеціалістів. Здійснюється контроль за дотриманням графіку відпусток працівників апарату, але відпустки помічників суддів та секретарів СЗ

Засоби інформатизації

Працівники суду забезпечені комп'ютерним обладнанням. Але протягом 2022 року жодних необхідних оновлень не було здійснено через відсутність коштів.

На балансі суду всього 80 персональних комп’ютерів, 29 ПК придбані до 2015 року. 31 ПК підлягає списанню, але списання техніки не здійснювалось, оскільки всі ПК задіяні в роботі і не можуть бути вилучені без придбання нових.

З іншої оргтехніки в суді наявні:

  • 4 копіювальних пристрої;

  • 8 сканерів, з яких 2 аркушепротяжних, 2 планетарних, 4 планшетні;

  • 38 принтерів.

  • 17 багатофункціональних пристроїв + відновлено роботу 5 пристроїв які поставлялись централізовано, та не були придатні до перезарядки.

Всі зали судового засіданні обладнані системами відеоконференцзв'язку.

Ускладнює роботу відсутність резерву на випадок виходу ПК з ладу та коштів на здійснення оперативного ремонту та заміни комплектуючих. Поточний ремонт комп'ютерного обладнання здійснюється переважно власними силами працівників відділу інформаційних технологій.

Все складнішою стає підтримка працездатності внутрішньої АТС та локальної мережі телефонного зв'язку. Існуюча аналогова АТС працювала ще в попередньому приміщенні суду. На сьогодні вона працює нестабільно, немає можливості оновити технічні налаштування. Відсутні пристрої, які працюють в такому застарілому програмному середовищі.

Наприкінці року надійшла інформація про припинення послуг інтернет від Укртелеком, які надавались централізовано в межах послуг з обслуговування АСДС. Виділена захищена лінія була необхідна для пересилання даних АСДС. У зв’язку з різким зростанням вартості інтернет послуг Укртелекому ДП ІСС запропонувало використання відкритих каналів інтернет від альтернативних провайдерів за умови забезпечення попереднього шифрування даних на спеціальному пристрої. Пристрій шифрування будується на базі ПК. Зараз здійснюються підготовчі роботи до початку шифрування. Послуги від Укртелеком поки надаються, але до договору супроводження програми ДСС на 2023 рік не включені.

В суді існує альтернативний Інтернет канал від ТЦ Радіосистеми. Здійснюється пошук резервного каналу, який знадобиться після відключення Укртелеком.

Нагальні проблеми матеріально-технічного забезпечення не змінились, оскільки протягом року фінансової можливості для їх вирішення не було. Крім того додались проблеми забезпечення резервного електроживлення.

  • Потрібне технічне обстеження адмінбудівлі, передбачене законодавством про регулювання містобудівної діяльності.

  • Необхідність капітального ремонту фасаду.

  • Поточний ремонт огорожі та замощення.

  • Необхідність здійснення поточного ремонту службових приміщень, зокрема невідкладним є вирішення питання оновлення покриття підлоги у приймальнях суддів на 3 поверсі (при здійсненні робіт власними силами, вартість матеріалів для підлоги 1 приймальні до 6 тис. грн).

  • Поточний ремонт підвалу (доцільно здійснювати після усунення причин підтікання).

  • Оновлення та модернізація комп'ютерного обладнання, зокрема модернізація обладнання залів засідань.

  • Модернізація внутрішньої АТС, організація IP телефонії.


5 . Питання безпеки

Забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в суді здійснюється Службою судової охорони.

Безпосередньо в Господарському суді Сумської області несуть службу співробітники 1 відділення 2 взводу 1 підрозділу Територіального управління Служби судової охорони у Сумській області. Склад відділення 8 осіб. Командир – Сергій Пойманов.

В суді забезпечується робота напівдобових постів пропуску та охорони.

У вихідні дні та вночі чергує 1 людина. В робочий час – 3. За необхідності забезпечується підсилення за рахунок резервної групи.

Під час перебування міста в оточенні Служба судової охорони несла цілодобове чергування в суді у посиленому складі.

В приміщенні суду співробітники Служби судової охорони займають кімнату №320 та кімнату охорони на 1 поверсі.

У грудні 2022 року було проведено ремонт стаціонарного металодетектора.

З метою удосконалення роботи судової охорони існує необхідність забезпечення посту охорони комп’ютером для формування журналу відвідувачів та можливості перевірки секретарями судового засідання присутності учасників справ в приміщенні суду.

Для забезпечення безпеки суду необхідно дообладнати розсувними гратами центральний вхід та запасні виходи.

6 . Зовнішні комунікації

Суд забезпечує гласність і відкритість судового процесу, інформує громадськість та засоби масової інформації про свою діяльність, вживає заходів правового просвітництва.

Робота в умовах воєнного стану суттєво вплинула на форму зовнішніх комунікацій суду.

У 2022 році виконання обов’язків прес-служби суду покладено на начальника відділу узагальнення судової практики Галину Коротун.

Актуальна інформація про особливості роботи оперативно оприлюднюється на інформаційних ресурсах суду:

вебсторінці https://su.arbitr.gov.ua/sud5021/

в мережі facebook. https://www.facebook.com/sumygospsud

У 2022 році Господарський суд Сумської області на своїй сторінці порталу Судова влада України розмістив 111 інформаційних повідомлень про роботу суду та розгляд судових справ.

Кількість підписників на сторінці Господарський суд Сумської області у «Фейсбук» протягом року склала 853, взаємодія з дописом - 1 223.

Базові показники публікуються на вебсторінці суду починаючи з 1 півріччя 2015 року.

Д о 31-ї річниці утворення системи господарських судів України в холі приміщення суду було розміщено виставку батику «Життя непереможне!». Художницями були передані роботи для благодійного збору коштів. Зібрані кошти передані на потреби підрозділу територіальної оброни міста Суми, та інші волонтерські проєкти.

П рацівники суду та судді активно долучаються до різної підримки: донатять на благодійні фонди, техніку та обладнання для підтримки Сил територіальної оборони, допомогають волонтерам, плетуть сітки та виготовляють свічки, збирають теплі речі для внутрішньо переміщених осіб.

Працівники Господарського суду Сумської області долучилися до написання радіодиктанту національної єдності.

До Дня українського козацтва в холі суду презентовано Арт-проєкт студентів Сумського фахового коледжу імені Дмитра Бортнянського. Розміщено 16 робіт студентів на яких представлено етнічні мотиви українського мистецтва в сучасних та класичних декоративних техніках і матеріалах;

До Нового року та Різдва в холі суду розміщено виставку робіт студентів Сумського фахового коледжу імені Дмитра Бортнянського. На 24 роботах, представлених на виставці, зображені цікаві традиції Святвечора та Різдва;

До Дня Святого Миколая Громадською організацією "Справжній друг" спільно з господарським судом було проведено благодійну акцію "Допоможіть тваринам, постраждалим під час війни";

Продовжено проєкт «Книжкова полиця».

Існує необхідність затвердження Комунікаційної стратегії суду, яка б враховувала напрямки, способи внутрішньої та зовнішньої комунікації, цільові групи, особливості бренду тощо.






Популярні дописи з цього блогу

Перелік документів, з якими потрібно ознайомитись в межах проходження практики

Перелік ресурсів, роботу в який необхідно опанувати